Pastelove Motyle to marka odzieżowa projektująca ponadczasowe piękno i elegancję dla świadomych Kobiet, które kochają dobry styl, świetną jakość tkanin oraz element kokieterii, tkwiący w każdej z Nas.


To marka, która osiąga krok po kroku założone cele i może pochwalić się pierwszymi sukcesami:

-piękna akcja z niesamowitą Martą Manowską w celach charytatywnych (szczegóły tutaj)

-pierwszy pokaz mody zorganizowany w lutym 2019 tuż przed pandemicznym paraliżem świata (szczegóły tutaj)

-otrzymanie wyróżnienia w konkursie "Kobieta z Pasją 2020" organizowanym przez Ilonę Adamską

-publikacja marki w drukowanym magazynie Law Business Quality należącym do wyżej wspomnianej Ilony Adamskiej :) (szczegóły tutaj)


Projektantka i właścicielka marki to ja – Gabriela Tomaka-Ząbek, idealistka o nieposkromionym optymiźmie i gigantomanii w tworzeniu piękna i dobrych emocji. Dusza kreatywna w dzień i w nocy, zawsze z marzeniami na wielką skalę, codziennie z niestrudzoną wizją zmiany świata na Pastelovy. Z wykształcenia romanistka, zakochana we francuskiej melodii języka ale także absolwentka zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii wpływu i komunikacji perswazyjnej w biznesie i przywództwie oraz emerytowana instruktorka fitness 😊 Droga, jaką wybrałam to efekt splotu wielu wydarzeń ale i moich wewnętrznych ideałów, cech charakteru, potencjału i wiary, że moimi krokami kieruje Anioł Stróż. O meandrach mojej historii, ścieżki biznesowej i refleksjach nad ulotnością i pięknem życia, piszę na blogu, który stanowi swego rodzaju pamiętnik, czym kontynuuję własną tradycję pisania pamiętników sięgającą kilkunastu lat.


Bohaterką marki jest Kobieta Motyl – emocjonalnie ukształtowana, świadoma swoich atutów i skupiająca się właśnie na nich. To Kobieta, która etap „poczwarki” ma już za sobą. Zwracając uwagę na to, co w niej dobre i piękne, chętnie dzieli się tym z Innymi, choćby poprzez dobre słowo, uśmiech, radość i optymizm, bo wie, że dobro niesione dalej uskrzydla. To Kobieta, która czaruje swoją kobiecością w sposób zmysłowy, tajemniczy ale jednocześnie filuterny i zadziorny. To Kobieta, która pozwala sobie na momenty szaleństwa ale i refleksji, przyglądając się ciekawie różnym obliczom swej kobiecości i pozwalając, by przemawiały przez nią odpowiednim strojem: raz pełnym nieprzemijającej elegancji w stylu księżnej Kate Middleton i Jacqueline Kennedy, raz pełnym uroczego romantyzmu niczym bohaterki powieści Jane Austen a innym razem pełnym zmysłowych i wyrafinowanych stylizacji niczym Aniołki Victoria’s Secret.

Odgrywamy w życiu wiele ról i w każdej z nich możemy czuć się pięknie, wygodnie i niepowtarzalnie.
Projekty tworzone są na lata, opierają się chwilowym kaprysom mody i szybko mijającą sezonowością.


To sukienki na co dzień, dopieszczone w każdym szczególe abyś mogła cieszyć się każdym dniem, budować piękne wspomnienia i emocje.


To także suknie wieczorowe na te wyjątkowe okazje, które mocno zapadają w pamięć i wymagają eleganckiej oprawy.


To również koszule i bluzki pełne klasy, by zawsze czuć się pewnie i kobieco.


To także spódnice, w których każdy krok jest jak skok w przestrzeń pełną beztroski, radości, swobody i oazy prawdziwej kobiecości.


To piękne fascynatory, przyprawiające o prawdziwy zawrót głowy poprzez swój urok i powiew arystokratycznej dumy, szyku i wyrafinowanej elegancji, które tworzę razem z moją Mamą. Jest to współpraca iście włoska, bo iskry wywołane podobnymi charakterami wywołują ogień niespodziewanych inspiracji.


To również bogato ale i skromnie zdobione kołnierzyki: haftowane, koronkowe, z falbankami, tiulem, perełkami i co jeszcze wyobraźnia podpowie, którymi można wyczarować zupełnie nowe stylizacje dzięki ich właściwościom „odczepnym”. Co oznacza, że jeśli posiadasz sukienkę lub bluzkę projektu Pastelove Motyle, możesz odmienić swój look poprzez zmianę kołnierzyka, który po prostu odpinasz i zastępujesz nowym, dzięki czemu Twoja garderoba nigdy nie będzie nudna i niepotrzebnie przepełniona!


To także pięknie zdobione paski, którymi ożywisz i zmienisz wygląd spódnicy czy sukienki projektu Pastelove Motyle zachowując umiar w posiadaniu ubrań i jednocześnie sprawiając sobie możliwość metamorfozy swoich ubrań odpowiednio do okazji.


To również sukienki dla Dziewczynek będące mini wersjami projektów sukienek dostępnych w sklepie Pastelove Motyle, szyte na Twoje specjalne życzenie i okazję.


To ozdoby na włosy, stworzone tak aby pasowały do konkretnego projektu w sklepie dzięki czemu możesz tworzyć kompletny i przemyślany styl wyróżniający się na tle innych.


To jedwabne apaszki, bez których nie może obejść się żadna elegancka kobieta ponieważ stanowią ucieleśnienie prawdziwego luksusu i statusu Kobiety Ponadczasowo Pięknej.


To rękawiczki: koronkowe lub tiulowe, dzięki którym przeniesiesz się w wyobraźni na dwór Królowej Elżbiety i zanucisz cicho porywającą melodię doświadczając wysublimowanego piękna...na wyciągnięcie dłoni.Pastelove Motyle to przede wszystkim tysiące dobrych emocji, które kolorują świat na jasne, ciepłe barwy i odcienie szczęścia. Każdy Pastelovy Motyl niesie ze sobą przesłanie i zachętę do czynienia dobra, okazywania szacunku, rozprzestrzeniania radości, budowania trwałych i dojrzałych relacji, zachwytu nad życiem i prostymi przyjemnościami.


Moja marka jest taka jak ja - z jednej strony wrażliwa jak Rak, z drugiej przebojowa jak Lew. Ubiera nieśmiałość w jedwabne zdecydowanie, wrażliwość w koronkowy romantyzm, odwagę w nietuzinkową wyrazistość wydobywając z każdej z nas tę iskrę, która może zmienić świat.


Moda, którą tworzę jest odpowiedzialna społecznie, czyli dba o Ludzi. Ta dbałość dotyczy każdego człowieka, który styka się z marką: czy to Klient, czy Pracownik, czy Obserwator, czy Partner Biznesowy czy ktokolwiek inny, z którym moje drogi się łączą. Dbałość objawia się przede wszystkim na poziomie oferowanych usług i produktów jak i komunikacji marki i jej misji.


Budując modę odpowiedzialną społecznie, pragnę pokazać, że jest ona jedynie środkiem do większego celu: do ukazania wewnętrznego piękna drugiego człowieka. A piękno człowieka wyraźnie objawia się w wyznawanych przez Niego wartościach, często zagubionych w pędzie życia. Mówiąc wartości, mam na myśli: empatię, relacje, honor, dobro, wrażliwość. Moim celem jest tworzenie kuli śnieżnej dobra, która zmieni nasz świat na lepszy. Dlatego organizuję licytacje, z których dochód przekazuję na fundacje (akcja z Martą Manowską i Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci), pokazy mody z udziałem podopiecznych fundacji onkologicznych, wywiady na blogu w kategorii (NIE)ZWYCZAJNI z Osobami z mojego otoczenia, które wyznają podobne wartości i dostrzegają szczęście w prostych rzeczach. Regularnie przekazuję część miesięcznego dochodu na wybrane działania charytatywne ponieważ dzieląc się dobrem mnożę radość i poczucie spełnienia. Tworzę inicjatywy, które przy wykorzystaniu mody niosą w świat komunikat o wartości pomagania i inspirowania Ludzi do czynienia dobra, do kochania siebie i drugiego człowieka stanowiąc swoistą terapię modą.


Odpowiedzialność społeczna widoczna jest również w podejściu do tworzenia projektów – kolekcje są limitowane, szyte z naturalnych i najwyższej jakości tkanin sprowadzanych z polskich i europejskich manufaktur (bawełna, len, tencel, wiskoza, jedwab, wełna, kaszmir, żakard). Wszystkie ubrania powstają z miłością w malutkiej pracowni krawieckiej w województwie podkarpackim. Rozumiem pogłębiające się problemy ekologiczne naszej planety dlatego nie tworzę nadprodukcji a większość ubrań szyta jest na zasadzie pre-order, czyli po wybraniu danego rozmiaru jest on odszywany specjalnie dla Ciebie. Wszelkie resztki materiałów kreatywnie wykorzystywane są przy tworzeniu fascynatorów i ozdób na włosy. Uważam, że każda Kobieta ma w sobie wdzięk i piękno dlatego do sesji zdjęciowych zapraszam Kobiety z mojego otoczenia, które nie są profesjonalnymi modelkami. Sama postanowiłam zostać twarzą swojej marki :) To jest jeden z elementów mojej misji aby udowodnić Kobietom jak piękno obudzone do życia odpowiednio dopasowaną garderobą, może uczynić Je pewniejszymi siebie i odważniejszymi w osiąganiu swoich celów.


Tworzę ubrania, dzięki którym będziesz na zawsze pamiętać ważne momenty swojego życia i które, traktowane z sercem i poszanowaniem, przejdą płynnie do następnego pokolenia niczym pamiętnik pełen cennych wspomnień. Jako, że kocham otrzymywać ale i pisać listy, pragnę tę tradycję podtrzymywać i..... piszę listy do Was! Każda Wasza podjęta decyzja o zakupie ubrania czy dodatku w sklepie Pastelove Motyle wynagradzana jest odręcznie pisanym listem, który opowiada więcej o tym, co właśnie trafiło w Twoje ręce. Jeśli tylko chcesz, odpisz a będzie mi przemiło! Oprócz tego, moje projekty pakowane są w pudełka wykonane z ekologicznych surowców i możesz je wykorzystać do przechowywania zdjęć, pamiętników, listów, biżuterii.... Twoja wyobraźnia podpowie Ci najlepiej jak zrobić z nich użytek na miarę swoich potrzeb, z szacunkiem do środowiska.


Zapraszam Cię z całego serca do mojego świata, w którym nie ma miejsca na podcinanie skrzydeł ale króluje wzajemny szacunek, dobro, optymizm i... chochliki szaleństwa tryskające w odpowiednim momencie! Od chwili gdy uwolniłam swoje Pastelove Skrzydła, lecąc wysoko ponad chmurami, dostrzegam wcześniej nieosiągalne wzrokiem piękno i nowe horyzonty, dzięki którym moje ideały są wciąż żywe a wewnętrzna Ania z Zielonego Wzgórza nigdy nie cichnie.


Pozwól się ubrać w marzenia i poczuj trzepot Pastelovych Skrzydeł w swoim sercu.