blog

2022-09-12

0

10 września 2022 roku w Lublinie, odbył się Europejski Festiwal Smaków, jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce.


Jak mówi organizatorka tego pięknego wydarzenia, Małgorzata Kotwica, festiwal "pokazuje różnorodne oblicza kultury, nie tylko twórcze gotowanie ale teatr, wystawy sztuki, koncerty, warsztaty fotograficzne czy pokazy mody. Dla mnie jako organizatora eventów artystycznych, zaproszenie do współtworzenia tak prestiżowej imprezy, było ogromnym wyróżnieniem. Od kilku lat zapraszam Gwiazdy polskiego ekranu, które chcą wspierać moje przedsięwzięcie, biorąc udział w charytatywnym pokazie mody – Gwiazdy smakują Lubelszczyznę –Moda ze smakiem, na rzecz Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Lublinie. Moda w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, w szczególności ludzi znanych i podziwianych. Ta wewnętrzna potrzeba najdobitniej jest widoczna w wyglądzie, dlatego pokazy mody z udziałem Gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej wpisały się już na stałe w kalendarz Europejskiego Festiwalu Smaku i od lat są przyjmowane z ogromnym zainteresowaniem. Pomagamy nie tylko ludziom dotkniętych autyzmem, ale promujemy polskie firmy i polskich projektantów, którzy każdego roku wskazują nowe trendy w modzie. Jak w ubiegłych latach i w tym roku 10 września br w godzinach wieczornych w Sali Trybunału Koronnego Starego Miasta Lublina na wybiegu pojawią się : Maja Barełkowska – Cyrwus , Piotr Cyrwus, Dorota Naruszewicz, Andrzej Rybiński, Maria Wieczorek, Krystian Wieczorek, Katarzyna Chorzępa oraz Piotr Ligenza."


Miałam ogromną przyjemność ubrać piękne Gwiazdy na charytatywny pokaz mody i jednocześnie dołączyć do wydarzenia, które jest tak bliskie mojej idei mody odpowiedzialnej społecznie. Wykorzystując modę w mądry sposób, możemy stworzyć nowe wzorce postępowania, zwrócić uwagę na głębsze wartości wypływające z danego przedsięwzięcia i przyczynić się do budowania nowego kanonu piękna - piękna wewnętrznego człowieka.


Powierzchowność jest ulotna i pusta, to nasza wewnętrzna energia i dobre działania upiększają nas na zewnątrz, powodując radość, szczęście, poczucie spełnienia w tworzeniu wartości nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Takich głębokich, opartych na wartościach działań, bardzo nam, jako społeczeństwu potrzeba. Moda jest nośnikiem wielowymiarowym i bardzo się cieszę, że coraz więcej okazji pojawia się przede mną, aby poprzez modę budować odpowiedzialność społeczną.

pokaz mody, charytatywny pokaz mody, pokaz mody Lublin, gwiazdy, pokaz mody z gwiazdami, pokaz mody polskie gwiazdy, Dorota Naruszewicz, Maria Wieczorek, Krystian Wieczorek